W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Inauguracja roku na Akademii Marynarki Wojennej

28.09.2018

- Znakomita, doświadczona kadra naukowo – dydaktyczna Akademii, szeroka oferta programowa, oraz wciąż wzbogacana infrastruktura szkoleniowa zapewniają zdobycie gruntownego wykształcenia, które będzie procentowało w dalszej karierze zawodowej absolwentów tej znamienitej uczelni – napisał Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej w liście do studentów oraz kadry dydaktycznej Akademii Marynarki Wojennej.

280918_AMW_RSuchy_01

W piątek w Akademii Marynarki Wojennej uroczyście rozpoczęto nowy rok akademicki oraz wręczono wyróżnienia dla nauczycieli akademickich, m. in. za działalność badawczą, publikacyjną, naukową i organizacyjną. Wśród wyróżnień znalazły się nagrody indywidualne i zespołowe. Ministra Błaszczaka podczas uroczystości reprezentował Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu w MON.

Szef MON zwrócił uwagę w liście, że Akademia Marynarki Wojennej to uczelnia, która kształci ludzi wyjątkowych, którzy swą przyszłość wiążą z morzem.  - Panu Rektorowi, gronu profesorskiemu, wszystkim pracownikom i  studentom Akademii Marynarki Wojennej życzę wielu sukcesów dydaktycznych, naukowych i wdrożeniowych, a  przede wszystkim satysfakcji z aktywnego uczestniczenia w życiu Waszej uczelni – napisał w liście szef MON.

Już po raz kolejny została wręczona nagroda im. kmdr. dr. hab. inż. Ignacego Glozy, która przyznawana jest autorowi pracy dyplomowej o wybitnych walorach naukowych. Nagrodę otrzymał st. mat mgr Łukasz Grzyb za pracę nt.: „Wpływ bezzałogowych statków powietrznych na realizację zadań wykonywanych przez marynarkę wojenną na podstawie budowy własnego projektu wielowirnikowca”.   

W tym roku w uczelni naukę rozpoczęło prawie tysiąc studentów wojskowych, cywilnych i zagranicznych.