W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Infolinia wsparcia psychologicznego uruchomiona przez WOT

18.03.2020

Wojska Obrony Terytorialnej na polecenie ministra obrony narodowej uruchomiły pod numerem telefonu 800 100 102 specjalną, całodobową i bezpłatną infolinię ze wsparciem psychologicznym dla osób znajdujących się w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem SARS-CoV-2. Specjalistyczna pomoc udzielana jest przez psychologów wojskowych WOT.

800 100 102 - Nr do infolinii ze wsparciem psychologicznym WOT dla osób w kwarantannie lub zarażonych koronawirusem

Od pierwszych dni działań zarówno Wojska Obrony Terytorialnej, jak i wojska operacyjne włączyły się w walkę z epidemią koronawirusa. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w systemie zmianowym wspierają Straż Graniczną na przejściach granicznych w Polsce. Wspólnie z funkcjonariuszami patrolują odcinki granicy oraz pełnią służbę na punktach kontrolnych.

WOT wspierają działania administracji publicznej w punktach kontrolnych oraz zabezpieczeniu transportu.  Na 14 lotniskach pomagają przy pomiarze temperatury oraz gromadzeniu i segregacji kart lokalizacyjnych pasażerów przylatujących do Polski.

Terytorialsi  kontaktują się telefonicznie z weteranami  i sprawdzają jakiej pomocy mogą im udzielić, aby ograniczyć możliwość narażenia osób starszych na zakażenie. 1100 żołnierzy WOT z uprawnieniami do pierwszej pomocy oraz m. in. ratowników medycznych, którzy na co dzień nie pracują w służbie zdrowia, pozostają w gotowości aby pomagać w walce z koronawirusem.

{"register":{"columns":[]}}