W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Inwestujemy w młodych ludzi”

18.12.2017

– Realizując programy stypendialne, inwestujemy w naszą przyszłość. Warto inwestować w młodzież, gdyż przez ostatnie lata najzdolniejsi z nich byli niejako „wyławiani” przez zagraniczne firmy. Musimy robić wszystko, by odwrócić ten trend i stworzyć im możliwości do rozwoju i realizacji w naszym kraju – powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, Bartosz Kownacki w trakcie uroczystości wręczenia stypendiów naukowych ufundowanych przez PGZ S.A. studentom Akademii Sztuki Wojennej.

Bartosz Kownacki

W uroczystości wręczenia stypendiów uczestniczyli wiceministrowie w Ministerstwie Obrony Narodowej: Bartosz Kownacki i dr Dominik Smyrgała, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Błażej Wojnicz, rektor-komendant Akademii Sztuki Wojennej gen. bryg. dr inż. Ryszard Parafianowicz oraz przedstawiciele Społecznej Rady Stypendialnej.

Wiceminister Bartosz Kownacki podkreślił - Jesteście przyszłością Polski, to Wy będziecie za kilka lat pracowali w przedsiębiorstwach przemysłu zbrojeniowego, będziecie służyli polskiej armii, to Wy będziecie decydowali o kształcie Naszej Ojczyzny. Wysiłek ukończenia studiów to często ogromny trud całej rodziny, więc ważne jest to, by dać szansę młodym ludziom, to gest pokazujący, że inwestujemy w młodych ludzi, że inwestujemy w przyszłość.

– Współpraca z uczelniami, dbanie o rozwój kompetencji jest jednym z fundamentalnych zadań PGZ. Mamy świadomość, że przyszłość naszej organizacji zależy od dobrze wykształconych kadr. Stąd nasza decyzja o podjęciu pierwszego kroku, czyli współpracy z Akademią Sztuki Wojennej. Jest to część naszego programu stypendialnego, który będzie jednym z głównych działań Grupy na tym polu w 2018 roku – powiedział prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Błażej Wojnicz.

***

Rada programu stypendialnego Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. wybrała dziesięciu najlepszych i najzdolniejszych studentów Akademii Sztuki Wojennej, którzy w roku akademickim 2017/2018 otrzymają roczne stypendium o wartości 9 tys. zł netto.

Program stypendialny PGZ S.A. realizowany jest od 2017 roku. Jego celem jest rozwój potencjału innowacyjnego młodych ludzi oraz wsparcie wyboru drogi zawodowej związanej z polskim przemysłem obronnym. Program realizowany jest poprzez fundowanie w trakcie roku akademickiego stypendiów dla studentów wyróżniających się bardzo dobrymi wynikami w nauce oraz innymi osiągnięciami. Do pierwszej edycji zgłosiło się 60 kandydatów. Najwięcej aplikujących studentów reprezentowało kierunek Bezpieczeństwo Narodowe.

Program stypendialny to drugi wspólny projekt Polskiej Grupy Zbrojeniowej i Akademii Sztuki Wojennej. Pierwszym było uruchomienie studiów podyplomowych na kierunku „Zarządzanie przedsiębiorstwem w branży zbrojeniowej”.