W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Jedziemy do Katowic? Już 15 sierpnia defilada „Wierni Polsce”!

07.08.2019

Trwają ostatnie przygotowania do defilady Wierni Polsce, która w tym roku wyjątkowo odbędzie się w Katowicach. Tym razem, w przygotowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej filmie, żołnierze z 1 Warszawskiej Brygady Pancernej z Wesołej zachęcają, by wspólnie z nimi udać się do stolicy Górnego Śląska i razem uczcić Święto Wojska Polskiego. Wyjątkowa defilada „Wierni Polsce” rozpocznie się już 15 sierpnia o godz. 14:00 w Katowicach!

Jedziemy do Katowic? Już 15 sierpnia defilada „Wierni Polsce”!

Oprócz czołgów, w defiladzie lądowej, zobaczyć będzie można także kołowe transportery opancerzone Rosomak. Będą samochody ciężarowo-osobowe HMMWV, wyrzutnie rakietowe WR-40 Langusta, samobieżne armatohaubice Krab i Dana, moździerze samobieżne Rak, zautomatyzowane wozy dowodzenia Łowcza, pojazdy saperskie Topola oraz samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad, pojazdy Ford 550 z rampą szturmową oraz opancerzone pojazdy M-ATV MRAP, które wykorzystują żołnierze m.in. podczas misji w Afganistanie oraz wiele innych. Pojawi się także sprzęt wojsk sojuszniczych.

W defiladzie Wierni Polsce zobaczymy maszerujących żołnierzy wszystkich rodzajów wojsk, a także pododdziały uczelni wojskowych. Obok żołnierzy Wojska Polskiego przedefilują również żołnierze wojsk sojuszniczych na co dzień stacjonujący w Polsce, a więc żołnierze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. Czekamy na Was 15 sierpnia w Katowicach.