W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kolejne zajęcia z „Samoobrony Kobiet" w 23pa

27.01.2018

Techniki uwalniania się z obchwytu z tyłu i z przodu oraz obrona przed ciosem niebezpiecznym narzędziem stanowiły elementy kolejnych zajęć z „Samoobrony Kobiet” przeprowadzonych 27 stycznia br. w 23 pułku artylerii.

projekt_samoobrona

Z każdą kolejną godziną zajęć uczestniczki szkolenia opanowują kolejne techniki samoobrony i rozwijają umiejętności walki wręcz. Pewne zachowania do których wcześniej przykładały dużo uwagi teraz „weszły już w krew” i  stały się odruchową reakcją na agresję napastnika. 

Jak podkreślają instruktorzy szkolenia – st. szer. Mateusz Gawura i st. szer. Bartłomiej Milde – oprócz dużego zaangażowania na każdym kroku widać u Pań determinację i chęci do opanowania nauczanych chwytów, ciosów, uników i innych elementów walki w bliskim kontakcie. Każdy opanowany element sprawia szkolonym dużą satysfakcję i wywołuje uśmiech na ich twarzach.

Już za dwa tygodnie kolejne zajęcia podczas których kursantki będą uczyły się technik samoobrony i  zachowania w sytuacjach zagrażających ich zdrowiu i życiu.

Zdjęcia i tekst: kpt. Remigiusz Kwieciński