W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Międzynarodowa dyskusja o cyberbezpieczeństwie

04.09.2019

Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu w MON przedstawił na konferencji „Seoul Defense Dialogue 2019” inicjatywy resortu obrony narodowej, wdrażane w ramach programu cyber.mil.pl.

Wiceminister T.Zdzikot w Seulu

Wiceminister bierze udział w organizowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej Republiki Korei konferencji pt. „Wspólne budowanie pokoju: wyzwania i wizje”.

Uczestnicy konferencji odbywającej się od 4 do 6 września 2019 r. w Seulu, dyskutują na temat narodowych rozwiązań zarządzania kryzysowego po zaistnieniu incydentów bezpieczeństwa w Internecie.

Pierwszego dnia konferencji polska delegacja wzięła udział w Cyber Working Group – grupie roboczej zajmującej się cyberbezpieczeństwem. Uczestnicy wymieniali się doświadczeniami i prezentowali narodowe rozwiązania i koncepcje.

6 września zaplanowane jest spotkanie delegacji państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) z przedstawicielami Republiki Korei. W jego trakcie omówione zostaną możliwości dalszego rozszerzenia współpracy pomiędzy Koreą a państwami Grupy V4 w obszarze cyberbezpieczeństwa.

Polska delegacja weźmie udział także w serii spotkań bilateralnych z przedstawicielami m.in. Ministerstwa Nauki oraz Technologii Informatycznych i Komunikacji, Krajowego Instytutu ds. Analiz Obronnych, Koreańskiej Agencji ds. Internetu i Bezpieczeństwa, a także firm technologicznych.

SDD jest jedną z najważniejszych międzynarodowych platform dialogu o bezpieczeństwie w regionie.