W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Miłość do Ojczyzny, oddanie i ofiarność to cechy wyróżniające Polaków

14.08.2019

- Spotykamy się w tym szczególnym miejscu, w którym 99 lat temu rozstrzygnęły się losy przyszłości Polski i Europy. To było i jest miejsce szczególne. To właśnie tu znajdujemy się obok miejsca, w którym poległ ks. Ignacy Skorupka - dzielny kapłan, który stanął w pierwszym szeregu obrońców Ojczyzny przed nawałą bolszewicką – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas uroczystości w Ossowie.

Apel Pamięci w Ossowie

14 sierpnia, szef MON wziął udział w uroczystościach patriotycznych, które w przeddzień Święta Wojska Polskiego odbyły się w Ossowie.

- To wówczas cały naród stanął do walki o wolność odradzającej się Ojczyzny. 15 sierpnia 1920 r. rozstrzygnęły się losy Polski i Europy. Niestety, 20 lat później Rosja bolszewicka zemściła się na obrońcach Rzeczypospolitej Polskiej – mówił szef MON przywołując historię 1920 roku.

Podczas uroczystości minister Błaszczak złożył kwiaty przy Krzyżu upamiętniającym bohaterską śmierć ks. mjr. Ignacego Skorupki, a także przed pomnikiem ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Jak podkreślił minister, obrońców  Ojczyzny z 1920 roku i tych, co zginęli pod Smoleńskiem łączyła miłość do Polski.

- Miłość Ojczyzny, oddanie, ofiarność. To są cechy, które wyróżniają nas Polaków. To są cechy, które stanowią o naszej tożsamości narodowej. Postawa żołnierzy z 1920 r. jest postawą żołnierzy obecnych, żołnierzy, którzy dziś stoją na straży naszego bezpieczeństwa, bezpieczeństwa Polski i Polaków. To właśnie wysokie morale żołnierzy Wojska Polskiego jest gwarancją naszego polskiego bezpieczeństwa- powiedział szef MON.

Uroczystości przed Krzyżem upamiętniającym bohaterską śmierć ks. mjr. Ignacego Skorupki zakończył Apel Pamięci.

>>> GALERIA - Uroczystości przed krzyżem pamięci ks. mjr. Ignacego Skorupki

Wideo

Zdjęcia (9)