W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

MON działa na rzecz bezpieczeństwa energetycznego

16.10.2018

– Nawet najlepiej zaplanowane inwestycje i inicjatywy na rzecz oszczędności energii nie obronią się same przed zagrożeniami dzisiejszego świata, ani naturalnymi, ani wywołanymi przez działalność ludzką – powiedział Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu w MON podczas forum konsultacyjnego na rzecz zrównoważonej energii w obronności i bezpieczeństwie.

Forum zorganizowane przez Europejską Agencję Obrony.

We wtorek w Warszawie odbyło się międzynarodowe forum zorganizowane przez Europejską Agencję Obrony.

Podczas wystąpienia wiceminister zaznaczył, że sprawy dotyczące energii, surowców i dostaw paliw zajmują ważne miejsce w polskim systemie ochrony infrastruktury krytycznej. Podkreślił, że Polska uczestniczy m.in. w zbieraniu informacji o zagrożeniach dla infrastruktury krytycznej oraz implementacji procedur na wypadek niebezpieczeństwa. Zadania MON wpisują się we współpracę administracji publicznej z operatorami instalacji i sieci energetycznych w tym zakresie.

Sekretarz stanu Tomasz Zdzikot wyraził zadowolenie ze wzrostu świadomości znaczenia zagadnień bezpieczeństwa i oszczędności energii - zapewnił wiceminister.