W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Musimy pamiętać, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze”

11.11.2019

- Co roku 11 listopada wojsko wspomina swoich poprzedników, którzy dali przykład, jak walczyć o to, co najważniejsze – własne państwo. Musimy jednak pamiętać, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze – dlatego Wojsko Polskie stoi na straży naszej suwerenności, regularnie ćwiczy, modernizuje sprzęt, współpracuje z sojusznikami. Dzięki temu możemy cieszyć się Polską! – tymi słowami w przededniu Narodowego Święta Niepodległości Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej zwrócił się do żołnierzy, przyjaciół Wojska Polskiego, do wszystkich Polaków.

Flaga

Szef MON zachęcił wszystkich do wspólnego świętowania tego najważniejszego dla Polski i Polaków święta m. in. podczas pikników „Służymy Niepodległej”, których organizatorem jest Ministerstwo Obrony Narodowej.

- Spotkajmy się 10 listopada w 34 miastach Polski na piknikach „Służymy Niepodległej”. Następnego dnia, 11 listopada uczcijmy razem 101. rocznicę odzyskania niepodległości na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie podczas festiwalu „Niepodległa”. Jestem głęboko przekonany, że tak samo jak w czasie II Rzeczpospolitej, tak i obecnie Wojsko Polskie jednoczy nas wszystkich wokół sprawy najważniejszej – niepodległej i bezpiecznej Ojczyzny – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

Wideo