W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Niepodległość Polski była i jest dla nas najważniejsza

11.11.2018

– Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości mają dla wszystkich Polaków szczególny wymiar. Życzmy sobie utrzymania naszej tożsamości narodowej, pamięci o naszych przodkach, o tych którzy oddawali swoje życie za wolną Polskę. Odważnie patrzmy w przyszłość z pełną świadomością tego, że jesteśmy silnym i dumnym Narodem. Warto być Polakiem! – te słowa w przededniu narodowego Święta Niepodległości skierował Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej do żołnierzy, przyjaciół Wojska Polskiego, do wszystkich Polaków.

111118_MMB_pomnik_MON_01

Szef MON w swoim przesłaniu  podkreślił, że jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości to czas przeznaczony dla narodowej pamięci, przywoływania wydarzeń i ludzi, którym zawdzięczamy tak wiele. – Pamiętamy, że nie byłoby dzisiejszej wolności bez zwycięstwa nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej, polskiej krwi przelanej na frontach II wojny światowej, bohaterstwa Powstańców Warszawskich, heroizmu Żołnierzy Wyklętych. Wielu bohaterów pozostało bezimiennymi, ale nigdy nie zostali  zapomniani. Ich pamięć czcimy każdego dnia. Niepodległość Polski była i jest dla nas najważniejsza.