W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Niezwykła gra historyczna MON - „Wojsko Niepodległej 1914-1939”

Chcecie sprawdzić swoją wiedzę o historii Polski i oręża polskiego, zobaczyć uzbrojenie, wyposażenie i umundurowanie żołnierzy, którzy odzyskali naszą niepodległość oraz zapoznać się z eksponatami muzealnymi i wystawami historycznymi? To wszystko jest teraz na wyciągnięcie ręki. Dla miłośników historii oręża polskiego Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowało Edukacyjną Grę Historyczną „Wojsko Niepodległej 1914-1939”.

gra

Aby wziąć udział w grze, w dniach 8 - 10 listopada 2019 roku należy odwiedzić wybrane miejsca, które znajdują się na terenie Warszawy i związane są z historią i tradycjami Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej – Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Katyńskie, Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej i Centralną Bibliotekę Wojskową.  Wcześniej należy z Centralnej Biblioteki Wojskowej  (ul. Ostrobramska 109) pobrać kartę uczestnika. Karty będą wydawane  8 listopada  w godz. 9.00-19.00 oraz 9 listopada w godz. 10.00-16.00.

Do udziału w grze zachęcamy  dzieci i młodzież wraz z opiekunami oraz osoby dorosłe. Mamy nadzieję, że nauka poprzez zabawę będzie w ten listopadowy weekend dobrą rozrywką dla całej rodziny.

Finał gry planowany jest 10 listopada 2019 r. podczas Pikniku „Służymy Niepodległej” w Muzeum Wojska Polskiego. Dla 1000 pierwszych uczestników naszej edukacyjnej gry, którzy wykonają wszystkie zadania i zgłoszą się do Punktu Weryfikacyjnego na Pikniku, przygotowaliśmy specjalny upominek. Ponadto wszyscy będą mogli wziąć udział w losowaniu trzech nagród specjalnych.