W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowoczesne gogle noktowizyjne dla Wojska Polskiego

24.10.2019

- Bardzo cieszę się z tego, że przed chwilą doszło do zwarcia kolejnej umowy na dostawy najnowocześniejszego sprzętu w swojej klasie dla Wojska Polskiego. Sprzętu, który na co dzień produkowany jest w PCO S. A. (…) Gogle noktowizyjne z PCO należą do najlepszych. Rozmawiałem na temat tego produktu z żołnierzami, którzy chwalą je przede wszystkim za to, że są lekkie i za to, że spełniają najwyższe parametry jeśli chodzi o tego rodzaju sprzęt - poinformował Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas uroczystości podpisania umowy na dostawy wyposażenia noktowizyjnego dla Wojsk Lądowych.

Nowoczesne gogle noktowizyjne dla Wojska Polskiego

Podpisana w czwartek, 24 października umowa między PCO S. A., a Inspektoratem Uzbrojenia przewiduje dostawę 128 kpl. gogli noktowizyjnych MU-3, 554 kpl. gogli noktowizyjnych MU-3AM oraz 655 kpl. gogli noktowizyjnych MU-3ADM na potrzeby Wojska Polskiego. 

- Moim priorytetem jako ministra obrony narodowej jest bezpieczeństwo Polski i Polaków. Aby ten priorytet został zrealizowany Wojsko Polskie musi być wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt. Wszędzie i zawsze, tam, gdzie jest to możliwe ten sprzęt powinien pochodzić z polskiego przemysłu zbrojeniowego - powiedział szef MON.

Gogle noktowizyjne są zaawansowanymi, pasywnymi urządzeniami o wysokich parametrach wykrywania, rozpoznania i identyfikacji. Dostawy gogli będą realizowane w latach 2019-2020. Jest to już kolejna umowa na dostawy sprzętu noktowizyjnego i termalnego na potrzeby Sił Zbrojnych RP, jaką Inspektorat Uzbrojenia zawarł w ostatnich latach z polskim producentem wyrobów optoelektronicznych PCO S.A.

- Od 2015 roku rzeczywista jest zmiana, jest postęp. Nie tak dawno zatwierdziłem Plan Modernizacji Technicznej na lata 2021-2035, 15 letni z uwzględnieniem również roku przyszłego, na rekordową sumę 524 miliardów złotych. To jest fundament, na którym budujemy modernizację Wojska Polskiego. To nie jest ostatnia umowa. Będziemy korzystać z wiedzy i kompetencji PCO - mówił minister.

***

PCO S.A. jest czołowym krajowym producentem przyrządów obserwacyjnych i  celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych.
 

>>> GALERIA - Nowoczesne gogle noktowizyjne dla Wojska Polskiego

Wideo

Zdjęcia (4)