W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

O współpracy polsko-pakistańskiej

19.06.2018

Ściślejsza współpraca wojskowa oraz w obszarze przemysłów zbrojeniowych to główne tematy rozmowy Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej i generała Qamar Javed Bajwa, szefa Sztabu Armii Pakistanu.

190618_MMB_Pakistan_RSuchy_01

We wtorek szef MON spotkał się w siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej przy ul. Klonowej, z delegacją przedstawicieli armii pakistańskiej, której przewodniczył szef Sztabu Armii Pakistanu.

Podczas spotkania minister Mariusz Błaszczak zaznaczył, że największy potencjał do rozwoju współdziałania pomiędzy Polską a Pakistanem istnieje w obszarze wojskowo – przemysłowym. Szef MON podkreślił, że Polska współpracę w tym obszarze traktuje, jako potwierdzenie dobrych stosunków politycznych, opartych na wzajemnym zaufaniu oraz zbieżnych interesach w kwestii bezpieczeństwa.

W kwietniu tego roku minister Mariusz Błaszczak podpisał umowę ramową między Ministerstwem Obrony Narodowej RP a Ministerstwem Obrony Islamskiej Republiki Pakistanu o wzajemnej współpracy w dziedzinie obronności, która jest jednym z wielu kroków wzmacniania współpracy pomiędzy armiami. 

Podczas spotkania omawiane były też kwestie związane  ze współpracą  w zakresie szkolnictwa. Polska jest otwarta na udział żołnierzy z Pakistanu w szkoleniach prowadzonych w szkołach wojskowych. 

Wśród tematów, jakie zostały poruszone w trakcie rozmowy znalazły się też sprawy związane z bezpieczeństwem międzynarodowym. 
 

Zdjęcia (4)