W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Oddajemy cześć Żołnierzom Wyklętym

01.03.2019

- Ciesząc się wolnością, wyrażamy wdzięczność Żołnierzom Niezłomnym, wspominamy naszych poprzedników i oddajemy należny im hołd. Chwała Bohaterom! – powiedział minister Mariusz Błaszczak w przesłaniu z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Minister_wyklęci_slajder_OK

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej przypomina w tym dniu, że współczesne Wojsko Polskie przywraca dobre imię i kultywuje pamięć o takich żołnierzach jak między innymi: płk Łukasz Ciepliński „Pług”, mjr Hieronim Dekutowski „Zapora”, płk Władysław Liniarski „Mścisław”, st. sierż. Mieczysław Dziemieszkiewicz „Rój”, czy rtm. Witold Pilecki.

„Dziś, w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych pamiętamy, że to ich walka w latach 40., 50. aż do 1963 roku była ważnym etapem drogi do wolności, czego konsekwencją jest nasze członkostwo w Sojuszu. Bez ich uporu, oddania i poświęcenia nie osiągnęlibyśmy tak wiele – podkreślił w nagraniu szef MON.