W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Oddajmy hołd tym, którzy odeszli, ale wciąż są w naszych sercach i w naszej pamięci

31.10.2019

Przed zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych Ministerstwo Obrony Narodowej zachęca do odwiedzania cmentarzy, miejsc pamięci i mogił żołnierzy. Zadbajmy o to, by miejsca te były świadectwem naszej pamięci o bohaterach, którzy zapłacili najwyższą cenę w służbie Ojczyźnie.

Pamiętamy

Pamiętajmy o nekropoliach, na których spoczywają bohaterowie walk o niepodległość. Zapalmy znicze na grobach żołnierzy, którzy swoje życie oddali w trakcie służby w Polsce i poza jej granicami. Pokażmy, że bez względu na mijający czas nasza pamięć o Nich wciąż trwa.

W poniedziałek 28 października Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej wspólnie z uczniami Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego z Mińska Mazowieckiego oraz uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych z Pruszkowa porządkował mogiły żołnierzy na Cmentarzu Wojennym w Laskach. Szef MON razem z młodzieżą zapalił znicze na grobach żołnierzy poległych w 1939 roku.

***
Cmentarz Wojenny  w Laskach założony został jesienią 1939 r. Spoczęło na nim 720 żołnierzy Armii „Poznań” i „Pomorze”. W czasie okupacji na cmentarzu chowano poległych żołnierzy VIII Rejonu VII Obwodu Warszawskiego Okręgu AK oraz Grupy „Kampinos”. Łącznie cmentarz w Laskach jest miejscem pochówku 837 osób.

Wideo