W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Otwarcie roku szkoleniowego organizacji proobronnych

24.02.2018

W sobotę 24 lutego br. sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz obserwował szkolenie członków organizacji proobronnych połączone z uroczystym apelem z okazji rozpoczęcia tegorocznej edycji programu pn. „PASZPORT”.

mon_skurkiewicz1

Uroczystość rozpoczęcia roku szkoleniowego organizacji proobronnych odbyła się na placu apelowym przed Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. 

Szkolenie drużyn proobronnych w Dęblinie rozpoczęło tegoroczny cykl kilkunastu szkoleń w ramach programu pn. „PASZPORT”. 

Cykl szkoleń obejmie w 2018 roku:

- 5 dwudniowych szkoleń we współpracy z jednostkami wojskowymi,

- 7 kursów specjalistycznych w centrach szkolenia,

- kilka centralnych przedsięwzięć zgrywających komponenty organizacji proobronnych.

Celem programu PASZPORT, prowadzonego od 2017 roku przez Biuro do Spraw Proobronnych, jest systematyczna ocena poziomu wyszkolenia zakwalifikowanych do programu komponentów organizacji proobronnych – w trakcie rocznego procesu szkolenia, wspieranego przez resort obrony narodowej – na rzecz osiągnięcia zdolności tych komponentów do współdziałania z jednostkami wojskowymi Sił Zbrojnych RP.

Dyrektor Biura do Spraw Proobronnych Waldemar Zubek poinfomował, że do programu w edycji 2018 zakwalifikowano 20 komponentów z 14 organizacji proobronnych.