W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podejmij wyzwanie i Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej

22.10.2018

Ruszył kolejny tydzień kampanii rekrutacyjnej Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Żołnierze zawodowi oraz pracownicy wojska na terenie całego kraju będą spotykać się z Polakami i zachęcać ich, by wstępowali do wojska.

Podejmij wyzwanie i Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej

W tym tygodniu mobilne zespoły rekrutacyjne, złożone z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych odwiedzą miejskie rynki, centra handlowe czy ośrodki sportu. Zapraszamy na spotkania!

Żołnierze będą rozmawiać o służbie wojskowej, armii, miejscowej jednostce czy znajdującej się w okolicy uczelni wojskowej. Będziemy aktywni w całej Polsce od województwa podkarpackiego: Przeworsk, Krosno, Dębica, Tarnobrzeg, Rzeszów, Lesko po woj. zachodniopomorskie: Gryfino Pyrzyce, Kamień Pomorski, Białogard, Wałcz czy Koszalin.

W trakcie rozmów o polskich siłach zbrojnych można będzie zapoznać się m.in. z dostępnymi ścieżkami kariery i perspektywami rozwoju. Żołnierze zawodowi będą zachęcać, wspierać i doradzać, co zrobić, by nie przegapić ciekawej szansy, a zarazem podjąć odpowiedzialną i przemyślaną decyzję o swojej przyszłości.

Szczegółowy program spotkań dostępny jest na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej w zakładce ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM


***
Polskie wojsko powinno być liczniejsze, dlatego głównym celem kampanii Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej jest zachęcenie młodych ludzi, by planując swoją przyszłość, wzięli pod uwagę możliwość bycia żołnierzem zawodowym. O potrzebach polskich sił zbrojnych mówi się wiele, warto jednak zwrócić też uwagę na korzyści, jakie niesie służba wojskowa: stałość i pewność zatrudnienia, możliwość zdobycia wysoko specjalistycznych kwalifikacji oraz atrakcyjne perspektywy rozwoju zawodowego i osobistego.