W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podkarpaccy terytorialsi uratowali kobietę z płonącego budynku

01.03.2018

Siłą Terytorialsów jest ciągła obecność wśród lokalnej społeczności, której w razie potrzeby są w stanie nieść pomoc, często zanim na miejscu pojawią się wyspecjalizowane służby. Dowiedli tego żołnierze z Podkarpacia.

wot_zolnierze1

We wtorek 27 lutego br. około godz. 12.00 dwóch żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego uratowało z płonącego budynku starszą kobietę.

Kpr. Szymon Urbaniec i st. szer. Dawid Wartoń służący w 32. Batalionie Lekkiej Piechoty w Nisku, jadąc z Przemyśla do Niska i przejeżdżając przez miejscowość Duńkowiczki zauważyli, że z jednego z domów unosi się dym. Natychmiast zatrzymali się, by przystąpić do gaszenia pożaru. Jak się okazało, w domu na piętrze znajdowała się starsza kobieta, która wołała o pomoc.

Żołnierze rozpoczęli akcję ratunkową i wydostali z płonącego budynku kobietę oraz jej psa. Następnie kontynuowali gaszenie pożaru za pomocą gaśnic będących na wyposażeniu wojskowego samochodu ciężarowego, aż do pojawienia się zastępów Państwowej Straży Pożarnej. 

Postawa żołnierzy godna naśladowania. Pokazali, że przewodnie hasło Wojsk Obrony Terytorialnej „zawsze gotowi, zawsze blisko” jest przez wojskowych Podkarpackiej Brygady realizowane w codziennej służbie z pełnym zaangażowaniem, a pomoc lokalnej społeczności, która jest jednym z celów i misji naszej formacji jest na pierwszym miejscu.

 

zdjęcia: Łukasz SOLSKI – NOWINY 24, DWOT

 

por. Witold SURA
rzecznik prasowy
3.Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej
Im. płk. Łukasza Cieplińskiego
tel. 600819411
email: w.sura@ron.mil.pl lub witoldsura@wp.pl