W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polacy ewakuowani z Chin wracają do kraju

02.02.2020

- Na pokładzie samolotów jest 30 osób, które zostały ewakuowane z Chin do Francji i właśnie teraz z Francji lecą do Polski. Są pod opieką żołnierzy Wojska Polskiego – ratowników medycznych i lekarza. W Polsce, we Wrocławiu czeka na nich specjalny oddział i cały szpital, którym kieruje doświadczony komendant i doświadczony lekarz Wojska Polskiego – dr nauk medycznych płk Wojciech Tański – poinformował Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej w niedzielę w Warszawie.

Konferencja w Kancelarii Premiera dotycząca ewakuacji do kraju polskich obywateli z Wuhan. Na zdjęciu od lewej minister zdrowia Łukasz Szumowski, premier Mateusz Morawiecki oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

2 lutego szef MON uczestniczył w konferencji premiera Mateusza Morawieckiego, która poświęcona była sprawom związanym z ewakuacją i opieką medyczną obywateli Polski wracających z Wuhan. Osoby wracające z Chin, gdzie wykryto koronawirusa będą przekazane pod opiekę lekarzy 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki podziękował ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi, za zaangażowanie i profesjonalne działania podjęte przez Wojsko Polskie.  

- Wojsko Polskie musi być gotowe do niesienia pomocy w sytuacji zagrożenia. Niesiemy pomoc, ale też sprawdzamy procedury – mówił szef MON. Jak zapewnił minister Wojsko Polskie jest gotowe, aby zapewnić bezpieczeństwo i zaopiekować się pasażerami podczas lotu, jak i bezpośrednio po wylądowaniu we Wrocławiu.

Minister Mariusz Błaszczak poinformował, że już w piątek w Ministerstwie Obrony Narodowej zorganizowana została odprawa, na której omawiane były wszystkie procedury dotyczące ewakuacji. Jak podkreślił szef MON głównym zadaniem jest to, by zapewnić bezpieczeństwo osobom ewakuowanym i jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo w Polsce.

Galeria ->>> Polacy ewakuowani z Chin wracają do kraju

Zdjęcia (5)