W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polscy weterani na "Invictus Games"

08.12.2017

Polska dołączyła do międzynarodowych igrzysk dla weteranów „Invictus Games”.

inv_games

„Invictus Games” to przedsięwzięcie międzynarodowe, zainicjowane w 2014 r. przez Księcia Harry’ego. Co roku, reprezentacje weteranów z różnych krajów biorą udział w zawodach, których celem jest pokazanie siły sportu i zainspirowanie innych weteranów do regeneracji i rehabilitacji poprzez swoją determinację i dzielność.

W 2018 r. zawody odbędą się w Sydney, weźmie w nich udział około 500 zawodników z 18 różnych krajów konkurujący w 11 rożnych dyscyplinach sportowych. W przyszłorocznej edycji „Invictus Games” Polska pierwszy raz w historii wystawi swoją reprezentację do 20 weteranów, a towarzyszyć im będą rodzina i przyjaciele, którzy są integralną częścią zawodów, kibicując i wspierając uczestników. 

Konkurencje sportowe w jakich mogą startować poszkodowani weterani ulegają modyfikacji, w zależności od kraju, w którym odbywają się zawody. W roku 2018 zaproponowane zostały następujące konkurencje: łucznictwo, lekkoatletyka, wyciskanie sztangi leżąc, wioślarstwo halowe, kolarstwo szosowe, żeglarstwo, siatkówka na siedząco i pływanie.