W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polska i Pakistan razem na rzecz obronności

18.04.2018

Współpraca dwustronna oraz polityka bezpieczeństwa to główne tematy rozmowy Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej z Khurranem D. Khanem , ministrem Islamskiej Republiki Pakistanu.

180418_MMB_Pakistan_RSuchy_01

W środę na zaproszenie szefa MON w Polsce przebywa delegacja pakistańskiego resortu obrony.  Podczas rozmów poruszono m.in. sprawy dotyczące rozwoju współpracy dwustronnej w dziedzinie obronności oraz przemysłu obronnego.  Ministrowie rozmawiali także o bezpieczeństwie w Afganistanie. Mariusz Błaszczak podkreślił,  że Polska jest jednym z krajów, który zwiększy swój kontyngent w Afganistanie.   

W trakcie spotkania ministrowie podpisali umowę ramową między Ministerstwem Obrony Narodowej RP a Ministerstwem Obrony Islamskiej Republiki Pakistanu o wzajemnej współpracy w dziedzinie obronności.

Dwustumilionowy Pakistan posiada armię, w której służy ponad 650 tys. żołnierzy. Na pakistańskie siły zbrojne składają się trzy rodzaje wojsk: siły lądowe, marynarka wojenna oraz siły powietrzne.

Przedstawiciele rządu Pakistanu uczestniczą w największych w Polsce targach zbrojeniowych – Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Od wielu lat Wojsko Polskie i Siły Zbrojne  Pakistanu rozwijają swoją współpracę w obszarze szkolnictwa wojskowego. M.in. w ramach tej współpracy,  w 2017 roku delegacja Pakistanu  na czele z  szefem Sztabu, dowódcą Sił Powietrznych Pakistanu spotkała się z kadrą naukową i studentami Akademii Sztuki Wojennej.

Zdjęcia (5)