W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przegląd radomskiej infrastruktury

27.02.2018

Wojciech Skurkiewicz, sekretarz stanu w MON, dokonał przeglądu infrastruktury 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu pod kątem możliwości dyslokowania elementów 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

mon_skurkiewicz1

Ministrowi towarzyszył gen. bryg. Wiesław Kukuła, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej oraz płk Grzegorz Kaliciak, dowódca 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Aktualnie dowództwo brygady znajduje się w Warszawie, przeniesienie do Radomia będzie możliwa po zakończeniu planowanych inwestycji infrastrukturalnych.
Proces formowania 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczął się w maju 2017 roku. Pierwszym zasadniczym krokiem było utworzenie dowództwa brygady, które mieści się w Warszawie. Równolegle z tworzeniem dowództwa brygady trwał proces formowania 61. batalionu lekkiej piechoty w Grójcu. Obecnie pododdział ten osiąga gotowość do szkolenia ochotników. Pierwszy zaciąg do tego batalionu zaplanowano na kwiecień br. Na trzeci kwartał br. planowane jest rozpoczęcie formowania 62. batalionu lekkiej piechoty w Radomiu 
Docelowo 6. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej będzie rozmieszczona w następujących lokalizacjach: Radom,  Nowe Miasto nad Pilicą (pododdziały z Grójca), Pomiechówek, Borzęcin, Płock, 
Żołnierze 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej jako jedni z pierwszych w kraju będą uzbrojeni w karabinki GROT.

ppłk Marek PIETRZAK
Rzecznik Prasowy
Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej