W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ratownictwo wodne na Wiśle

09.05.2018

Działania ratunkowe na Wiśle, uszczelnianie śluz oraz techniki układania wałów przeciwpowodziowych to kolejne zagadnienia, które realizowane będą w najbliższą niedzielę w ramach szkolenia rotacyjnego żołnierzy Obrony Terytorialnej.

19_Blisko_600_ochotnikow_rozpoczyna_sluzbę_w_WOT

W miejscowości Wrzawy, gmina Gorzyce, 13 maja br. odbędzie się szkolenie pododdziału 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego. Kompania lekkiej piechoty z niżańskiego batalionu weźmie udział w ćwiczeniach z reagowania w sytuacjach kryzysowych. Zajęcia będą prowadzone m.in. na Wiśle. Wspólnie ze strażakami OSP z gminy Gorzyce, żołnierze będą uczyć się zasad prowadzenia działań przeciwpowodziowych oraz podstawowego zakresu ratownictwa wodnego. Główne szkolenie rozpocznie się o 10.00.

Wojska Obrony Terytorialnej są piątym rodzajem sił zbrojnych obok wojsk lądowych, powietrznych, specjalnych i marynarki wojennej. Stanowią uzupełnienie potencjału obronnego Polski. W szczególności ich misją jest bronić i wspierać lokalne społeczności w czasie konfliktu zbrojnego, jak również podczas klęsk żywiołowych lub katastrof.

Docelowa liczba żołnierzy WOT wyniesie ok. 53 tys., a ich służba będzie trwała od roku do 6 lat, z możliwością jej przedłużenia. Zainteresowani służbą w WOT mieszkańcy Miasta Tarnobrzeg i Gminy Gorzyce powinni zgłosić się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień aby pozyskać wszelkie informacje dotyczące wstąpienia w szeregi 32. Batalionu Lekkiej Piechoty w Nisku . Najbliższe szkolenie podstawowe dla ochotników, którzy nie byli w wojsku przewidziane jest w terminie 14-29 lipca 2018 r. natomiast osób, które były już w wojsku od 20-27 maja 2018 r.

Zdjęcia: DWOT

Kontakt dla mediów:
por. Witold SURA rzecznik prasowy 
3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego