W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rozwój współpracy obronnej z Indonezją

09.05.2019

Wymiana doświadczeń w dziedzinie modernizacji sił zbrojnych, nauki i szkolnictwa wojskowego oraz medycyny wojskowej były głównymi tematami rozmów wiceministra Marka Łapińskiego z delegacją Ministerstwa Obrony Republiki Indonezji pod przewodnictwem dyrektora generalnego ds. strategii obronnej gen. dyw. Rizeriusa Eko Hadisancoko. W rozmowach brał również udział gen. broni Rajmund Andrzejczak, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

logo mon 2

Podczas wizyty delegacji z Indonezji podpisano Porozumienie Techniczne o powołaniu Wspólnego Komitetu Współpracy w Dziedzinie Obronności i inauguracyjne posiedzenie komitetu.
W Warszawie odbyło się także pierwsze posiedzenie komitetu, w którym wzięli udział przedstawiciele departamentów MON, SGWP i MSZ.  Delegacja indonezyjska odbyła również wizyty w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, Wojskowej Akademii Technicznej i Polskiej Grupie Zbrojeniowej. 

Indonezja jest ważnym partnerem Polski w regionie Azji Południowo-Wschodniej. Współpraca dwustronna jest sukcesywnie rozwijana. W marcu 2019 r. został utworzony Ataszat Obrony przy Ambasadzie Republiki Indonezji w Warszawie.

Zdjęcia (3)