W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

"Spokrewnieni służbą" w DGW

30.03.2018

W jednostkach podległych Dowództwu Garnizonu Warszawa, w akcję spokrewnieni służbą zaangażowało się 400 osób. Byli to zarówno żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej jak też osoby spoza jednostek, zaangażowane przez koordynatorów akcji. Są wśród nich honorowi dawcy, którzy od lat ofiarowują potrzebującym drogocenną krew, ale są również tacy którzy po raz pierwszy postanowili ofiarować cząstkę siebie innym.

błąd_strony_rozciąganie_yt

Zawsze inspirowała mnie postać rotmistrza Pileckiego, który swym działaniem ryzykował życie dla dobra sprawy – wyznał st. szer. Arkadiusz Bielak vice prezes Honorowych Dawców Krwi przy 10 Wrocławskim Pułku Dowodzenia. - Uważam, że w dzisiejszych czasach krwiodawstwo honorowe jest taką formą bohaterstwa, na którą stać nas wszystkich. Cieszy mnie, że cząstka mnie którą oddaję może pomóc innym ludziom.

Ochotnicy z Dowództwa Garnizonu Warszawa oraz jednostek podległych oddali ponad 180 l 300 ml krwi.