W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

"SpoKREWnieni służbą" w Dowództwie Generalnym RSZ

29.03.2018

W czwartek, 29 marca w siedzibie Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa w ramach ogólnopolskiej zbiórki krwi „SpoKREWnieni służbą”.

błąd_strony_rozciąganie_yt

W akcji wzięli udział żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej zatrudnieni w Dowództwie Generalnym RSZ. 

Akcja HDK została zorganizowana w specjalnie przystosowanym do tego celu autobusie, w którym personel Terenowej Stacji Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy w życzliwej atmosferze przyjmował darczyńców. Po wypełnieniu obowiązkowych ankiet oraz przejściu wstępnych badań w „krwiobusie” do dyspozycji żołnierzy i pracowników były stanowiska, gdzie kolejno każdy z nich oddawał krew.

Ogólnopolska zbiórka krwi „SpoKREWnieni służbą”, która została zainaugurowana 1 marca, w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych to akcja honorowego krwiodawstwa, do której włączyło się Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Odbywa się ona pod honorowym patronatem szefa MON Mariusza Błaszczaka oraz szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego.

Kończąca się w dniu 31 marca zbiórka krwi została przeprowadzona na terenie całej Polski. W  każdym województwie zostały zorganizowane punkty, w których można było oddać krew.

W 2018 roku, po raz pierwszy w akcji „SpoKREWnieni służbą” udział wzięło Wojsko Polskie. Żołnierze oraz pracownicy resortu obrony narodowej, z ponad 160 jednostek wojskowych Sił Zbrojnych RP, przez cały marzec oddawali krew. W akcję zostało zaangażowanych ponad 130 jednostek podległych Dowództwu Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych.