Powrót

Spotkanie „koalicji chętnych” w Brukseli

10.04.2025

10 kwietnia br. w Brukseli sekretarz stanu w MON Paweł Zalewski wziął udział w spotkaniu „koalicji chętnych”. Zgromadziło ono państwa deklarujące gotowość udziału w przyszłych działaniach stabilizacyjnych społeczności międzynarodowej w przypadku zawieszenia broni na froncie rosyjsko-ukraińskim.

koalicja chętnych - zdjęcie z KG NATO - sala obrad

Rozmowom przewodniczyły Wielka Brytania i Francja, organizując spotkanie planistyczne dla ewentualnej misji wojskowej na terenie Ukrainy.

Dominowało przekonanie, że celem tych działań jest przekonanie Rosji, iż ewentualne wznowienie działań wojennych spotka się z adekwatną i stanowczą odpowiedzią wspólnoty międzynarodowej oraz przygotowaniem Sił Zbrojnych Ukrainy do wzięcia odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo.

{"register":{"columns":[]}}