W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie opłatkowe w DG RSZ

14.12.2017

– Dzięki wam utrzymaliśmy pokój, a pokój jest tak naprawdę najważniejszym celem funkcjonowania każdego wojska. Po to się zbroimy, aby utrzymać pokój. I tego pokoju, także duchowego serdecznie wszystkim wam życzę w tą Wigilię i na wszystkie najbliższe lata – powiedział minister Antoni Macierewicz do żołnierzy i pracowników Dowództwa Generalnego RSZ i jednostek podległych.

141217_AM_DGRSZ_WKrol_01

W czwartek, 14 grudnia minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wziął udział w spotkaniu opłatkowym żołnierzy i pracowników Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, które odbyło się w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie.

Spotkanie w bazie lotnictwa było okazją do złożenia świątecznych życzeń żołnierzom oraz ich rodzinom:
– Życzę wam wszystkim bez względu na to w jakiej wierze podzielacie wiarę w Narodzenie Pańskie i w Zmartwychwstanie Pańskie - to trudne tajemnice, które nie zawsze jesteśmy w stanie zrozumieć - ale zawsze mniej lub bardziej czujemy je w naszych sercach. Zawsze wtedy gdy pracujemy, zwłaszcza tak jak wy narażeni na najwyższe niebezpieczeństwa, na najwyższą grozę, na konieczność podjęcia decyzji o życiu lub śmierci. Wtedy człowiekowi stają przed oczyma wszystkie obrazy z życia i wiara staje się coraz silniejsza. To przekonanie o punkcie odniesienia jakim dla każdego człowieka jest wiara. Wiara w służbę własnemu narodowi musi być fundamentem waszego codziennego funkcjonowania w tej pracy. Bo w ostateczności każdy z nas wie że z naszej służby, z naszego życia zostaje tyle ile będą o nas mówili nasi potomni i tyle ile my w ostateczności powiemy Bogu najwyższemu.

Chcę wam złożyć najserdeczniejsze życzenia, a ponieważ jak każdy chrześcijanin chciałbym życzyć wam tego samego, czego sobie życzę, to życzę wam, abyście się po pierwsze wyspali, a po drugie, abyście mieli czas dla waszej rodziny, dla waszych żon, mężów i dzieci, a po trzecie żebyście mieli chwilę czasu na przeczytanie naprawdę dobrej książki – dodał na zakończenie minister Macierewicz.

Z żołnierzami i pracownikami wojska DGRSZ spotkał się również sekretarz stanu w MON Michał Dworczyk. Gospodarzem świątecznego spotkania był dowódca generalny generał dywizji Jarosław Mika.

Uczestnicy żołnierskiej wigilii wysłuchali fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza oraz odmówili modlitwę ekumeniczną wraz z biskupem polowym WP Józefem Guzdkiem oraz kapelanami wojskowymi wszystkich wyznań. Zgodnie z tradycją świąt Bożego Narodzenia uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem oraz wspólnie śpiewali kolędy.