W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie z wojskowym korpusem dyplomatycznym

24.01.2018

- Chciałbym dziś Państwu podziękować za podejmowany wysiłek zmierzający do tego, aby ukształtować, zbudować jak najlepsze relacje między Polską, moją Ojczyzną a krajami, które reprezentujecie - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas spotkania z korpusem dyplomatycznym akredytowanym w Polsce.

25_Spotkanie_z_wojskowym_korpusem_dyplomatycznym_RSuchy_01

Mówiąc o sytuacji w regionie i wspólnych wysiłkach podejmowanych na rzecz bezpieczeństwa szef MON podkreślał wagę NATO, ale także zwrócił uwagę na bardzo ważną rolę Grupy Wyszehradzkiej, Grupy Północnej czy  państw bałtyckich. - W ubiegłym roku zmierzaliśmy do tego, aby wzmocnić jak najsilniej wschodnią flankę NATO i jestem przekonany, że ten proces przebiega w sposób właściwy – zaznaczył minister Mariusz Błaszczak.

- Polska,  ma ambicje żeby być nie tylko odbiorcą bezpieczeństwa, ale także i dawcą bezpieczeństwa. W związku z tym polski kontyngent wojskowy jest na Łotwie, w Rumunii, Iraku czy Afganistanie – podkreślił. 

Szef MON podziękował attaché za współpracę dwustronną. Według niego bardzo ważne są dobre relacje bilateralne, jakie Polska ma  m.in. z USA i Wielką Brytanią.

Minister Mariusz Błaszczak zaprosił wszystkie państwa do udziału w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego, który w tym roku odbędzie się w dniach 4 – 7 września w Kielcach.