W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sprawdź swoją wiedzę o Siłach Zbrojnych RP

11.08.2018

15 sierpnia o godz. 21.00 w telewizyjnej Jedynce rozpocznie się WIELKI TEST O POLSKICH SIŁACH ZBROJNYCH. Pytania w kilku rundach, o różnym stopniu trudności, dotyczyć będą potencjału Sił Zbrojnych RP, sojuszniczej roli Polski w NATO i walki zbrojnej o odzyskanie niepodległości.

logo_monns

Z wyzwaniem tym zmierzą się w studio znani aktorzy i dziennikarze wspierani przez żołnierzy z Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej, Wojsk Specjalnych i Wojsk Obrony Terytorialnej. Swój udział potwierdzili między innymi: plut. Piotr Małachowski mistrz olimpijski i mistrz świata w rzucie dyskiem, mar. Angelika Cichocka mistrzyni Europy w biegu na 1500 m, ppłk Beata Targońska Przewodnicząca Rady ds. Kobiet, kmdr por. Dorota Stachura z Marynarki Wojennej, kpr. Tomasz Rożniatowski zawodnik Invictus Games, płk Szczepan Głuszczak współtwórca programu dla weteranów Projekt Wojownik, kpt. pil. Patrycja Balcerowska z 12 Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych, por. pil. Sławomir Bąkała z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. 

Nad prawidłowym przebiegiem Testu czuwać będą wojskowi eksperci. Zwycięski duet zdobędzie nagrodę główną w wysokości 30 tys. zł, którą przeznaczy na cel dobroczynny. Internauci będą walczyć o nagrody rzeczowe. Na pokładzie fregaty rakietowej 3 Flotylli Okrętów ORP Generał Kazimierz Pułaski WIELKI TEST O POLSKICH SIŁACH ZBROJNYCH rozwiązywać będą marynarze.

Każdy może sprawdzić swoją wiedzę. Już dziś warto przygotowywać się do Wielkiego Testu, odwiedzając stronę www.wielkitest.tvp.pl gdzie można znaleźć wiele ciekawych materiałów na temat Sił Zbrojnych RP.

Program poprowadzą redaktor Sylwia Dekiert i redaktor Maciej Kurzajewski. Chwilę oddechu w zmaganiach zapewni specjalna oprawa muzyczna, znane i lubiane żołnierskie pieśni w nowej aranżacji zagra Grzegorz Urban Band. 

Wielki Test na żywo w najbliższą środę będzie można rozwiązywać oglądając o godz. 21.00 TVP1, odpowiadając na pytania na stronie www.wielkitest.tvp.pl  lub w smartfonach za pomocą aplikacji WIELKI TEST TVP.