W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strategia WP–dyskusja w Sztabie Generalnym

25.01.2018

Strategiczne działania Wojska Polskiego omawiał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak na spotkaniu w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego.

26_Strategia_WP_dyskusja_w_Sztabie_Generalnym_01

Szef Sztabu Generalnego generał Leszek Surawski oraz szefowie zarządów SG WP przedstawili ministrowi szczegółowe zadania Sztabu Generalnego w systemie kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej. 

Dyskutowano również o zagadnieniach związanych z planowaniem strategicznego użycia Wojska Polskiego, programowania wieloletniego rozwoju i budowania nowych zdolności Sił Zbrojnych.  Podkreślono rolę dynamicznie zmieniającego się środowiska bezpieczeństwa międzynarodowego, jak również jego wpływ na kształtowanie i wzmacnianie Wojska Polskiego.

Rozmowy dotyczyły również zmian w systemie kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi oraz rekomendacji i wniosków ze  Strategicznego Przeglądu Obronnego. 

Przedmiotem uwagi ministra Mariusza Błaszczaka były również kwestie związane z obecnością sił NATO i wojsk USA na flance wschodniej, w tym w Polsce.