W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strażacy ochotnicy wyróżnieni przez ministra

15.02.2018

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podjął decyzję o wyróżnieniu Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju 8 strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sinołęce. 18 grudnia 2017 roku strażacy brali udział w akcji ratowniczej w Marysinie, gdzie doszło do wypadku wojskowego samolotu MiG-29.

logo_monns

W dniu zdarzenia zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej, jako pierwszy dotarł na miejsce wypadku. Strażacy z Sinołęki razem z policjantami, jako pierwsi dotarli też do pilota i natychmiast udzielili mu pomocy medycznej.

Poza działaniami ratowniczymi, zastęp strażaków ochotników odpowiedzialny był również w dniach 18 – 19 grudnia 2017 roku za zabezpieczenie miejsca zdarzenia  i wsparcie żołnierzy oraz funkcjonariuszy pracujących  na miejscu zdarzenia.

 

Na podstawie decyzji szefa MON z 12 lutego 2018 roku medale otrzymali:

- Kaczmarczyk Kamila;

- Kaczmarczyk Ryszard;

- Kiciński Łukasz;

- Kuć Ireneusz;

- Michalczyk Krzysztof;

- Pachnik Piotr;

- Piesak Piotr;

- Rudnicki Marcin.