W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sympozjum przemysłowe nt. bezzałogowych systemów morskich

04.12.2019

W dniach 04-05 grudnia br. odbędzie się sympozjum przemysłowe dotyczące morskich systemów bezzałogowych realizowane w ramach inicjatywy MUSI (Maritime Unmanned Systems Initiative).

logo mon 2

Głównym celem sympozjum jest zaprezentowanie rozwiązań w przedmiotowym obszarze przez podmioty przemysłowe oraz instytuty badawcze. Wśród gości znajdą się członkowie komitetu sterującego MUSI, reprezentanci Stałych Przedstawicielstw przy NATO, a także reprezentanci krajów członkowskich inicjatywy i jej obserwatorów, odpowiedzialni za rozwój przedmiotowej zdolności oraz jej pozyskanie.

Zaproszenie wraz ze szczegółowym opisem sympozjum i propozycją zakresu prezentacji znajduje się poniżej. Zainteresowanych prosimy o przesłanie zgłoszenia na owzp@mon.gov.pl lub bezpośrednio do punktów kontaktowych wskazanych w zaproszeniu.

Inicjatywa MUS ma na celu budowę zdolności w zakresie bezzałogowych systemów morskich oraz zapewnienie interoperacyjności pomiędzy systemami państw członkowskich. Realizacja tych założeń opiera się głównie na pracach dedykowanej grupy roboczej oraz wymianie doświadczeń pomiędzy krajami. Sygnatariuszami inicjatywy są: Belgia, Dania, Francja, Hiszpania, Grecja, Holandia, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Polska, Stany Zjednoczone, Turcja, Wielka Brytania i Włochy. Ponadto, do grona obserwatorów należą: Australia, Bułgaria i Rumunia.
 

Materiały

Zaproszenie
2​_Aktualności​_MUSI​_Link.pdf 0.59MB