W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szef MON wręczył nominacje oficerom Wojska Polskiego

30.12.2019

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej wręczył w poniedziałek (30 grudnia br.) nominację pułkownikowi Szczepanowi Głuszczakowi na stanowisko dyrektora Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Szef MON powierzył także gen. bryg. Arturowi Dębczakowi zadanie stworzenia nowego kompleksowego procesu rekrutacji do Wojska Polskiego w oparciu m. in. o potencjał klas mundurowych, organizacji proobronnych, Legię Akademicką i Wojska Obrony Terytorialnej.

WK5_7233_Slider_1280.jpg

Pułkownik Szczepan Głuszczak, nowy dyrektor Centrum Weterana działań Poza Granicami Państwa jest autorem prowadzonego obecnie w Wojsku Polskim „Projektu Wojownik” – programu, który skierowany jest do weteranów i rodzin żołnierzy poległych na misjach.

Głównym celem projektu jest integracja środowiska weteranów, propagowanie sportu jako sposobu walki ze stresem oraz alternatywy w przeciwdziałaniu objawom PTSD i problemom, jakie pojawiają się po powrocie z misji.

Dotychczas w zajęciach wzięło udział prawie 1000 uczestników w tym blisko 700 weteranów i kilkadziesiąt osób z rodzin żołnierzy. Między innymi za swoją pracę na rzecz środowiska weteranów został wyróżniony prestiżową nagrodą „Buzdygan” przyznawaną przez miesięcznik „Polska Zbrojna” i internautów. Dzięki przekazaniu otrzymanej nagrody na aukcję charytatywną zebrano do tej pory ponad 32 tysiące złotych. Pieniądze zostały przekazane na rzecz Stowarzyszenia Rodzin Poległych Żołnierzy "Pamięć i Przyszłość", rodziny weterana - żandarma, który zginął w wypadku motocyklowym wracając ze służby, rodzin poległych saperów oraz weterana poparzonego podczas ratowania swojej rodziny z pożaru.

Zdjęcia (2)