W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sztandar dla strażaków z Legionowa

31.05.2021

- Państwowa Straż Pożarna powiatu legionowskiego otrzymała swój sztandar. Znak rozpoznawczy, znak przy którym się jednoczy. Strażacy od lat są bardzo wysoko w rankingach zaufania społecznego. Jest to oczywiście uzasadnione tym, że narażając swoje zdrowie i życie dbają, aby zapewnić bezpieczeństwo. Są świetnie wyszkoleni. Są przygotowani bardzo dobrze do tego, żeby pełnić swoją rolę. Gratuluję strażakom sztandaru i tak jak zawsze życzę wam tylu powrotów ilu wyjazdów - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas uroczystości wręczenia sztandaru Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej.

MMB straż pożarna Legionowo

W poniedziałek 31 maja szef MON wziął udział w uroczystości wręczenia sztandaru Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.

Minister M. Błaszczak zwrócił uwagę, że nowy budynek, w którym mieści się siedziba Komendy Powiatowej PSP, a także jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, powstał w ramach Programu Modernizacji Służb Mundurowych. – Jest to budynek nowoczesny, który służy strażakom z powiatu legionowskiego żeby mogli dbać o bezpieczeństwo mieszkańców regionu. Żeby rzeczywiście ich służba przebiegała w sposób dający gwarancję bezpieczeństwa muszą korzystać z odpowiednich warunków służby. Właśnie takie warunki służby zostały stworzone w Legionowie dla straży pożarnej. Jest to konsekwencja polityki polskiego rządu, której priorytetem jest bezpieczeństwo – dodał szef MON.

- Niech ten obiekt służy strażakom, niech będzie takim wyznacznikiem bezpieczeństwa właśnie w powiecie legionowskim. Niech mieszkańcy czują się bezpiecznie. Niech strażacy służą bezpieczeństwu mieszkańców – powiedział na zakończenie Mariusz Błaszczak.

***
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie przeprowadziła się do nowej siedziby przy ul. Jagiellońskiej 71A. Nowy obiekt mieszczący Komendę wraz z Jednostką Ratowniczo - Gaśniczą został sfinansowany z budżetu państwa i zaprojektowany jako budynek wzorcowy dla innych jednostek. Nowy obiekt stanowi doskonałą siedzibę zarówno pod kątem zaplecza socjalnego jak i nowoczesnego centrum zarządzania ze względu na zastosowane najnowsze systemy teleinformatyczne. W Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej służbę pełni w sumie 46 strażaków na 3 zmianach służbowych. Każdego dnia na służbie czuwa 10 ratowników gotowych w każdej chwili podjąć natychmiastowe działania. Służba pełniona jest w systemie 24/48.

***
Program Modernizacji Służb Mundurowych został zainicjowany przez Mariusza Błaszczaka kiedy pełnił urząd Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, wzorując się na ustawie przygotowanej przez rząd premiera Jarosława Kaczyńskiego w 2007 roku.

>>> GALERIA - Wręczenie sztandaru Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej

 

Wideo

Zdjęcia (4)