W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

TACTICAL PRISON RESCUE 2018

07.06.2018

W tym roku po raz pierwszy w prestiżowych zawodach ratownictwa taktycznego pk. „Tactical Prison Rescue” wzięli udział żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

szkolenie_wot8

Wzorem poprzednich lat Służba Więzienna już po raz piąty zorganizowała Zawody i Warsztaty Ratownictwa Taktycznego dla Grup Interwencyjnych Służby Więziennej TACTICAL PRISON RESCUE 2018. Tegoroczna edycja odbyła się w ostatniej dekadzie maja w Brzegu Dolnym i Wołowie.

Wojska Obrony Terytorialnej reprezentował zespół ratowników medycznych - żołnierzy pełniących Terytorialną Służbę Wojskową, wystawiony przez 2. Lubelską Brygadę OT.

W zawodach Tactical Prison Rescue startują najlepsze zespoły medyków reprezentujące jednostki specjalne podległe ministerstwu sprawiedliwości, ministerstwu spraw wewnętrznych i administracji oraz ministerstwu obrony narodowej. W tym roku oprócz reprezentujących organizatora - kilkunastu Grup Interwencyjnych Służby Więziennej udział brały zespoły z Centralnego Biura Śledczego Policji, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Samodzielne Pododdziały Antyterrorystyczne Policji, Wydziały Zabezpieczeń Lotnisk Straży Granicznej, Żandarmeria Wojskowa, Służba Ochrony Państwa oraz żołnierze z Akademii Wojsk Lądowych, batalionów powietrznodesantowych (16 z Krakowa, 6 z Gliwic oraz 18 z Bielska-Białej), jednostki wojskowej AGAT oraz po raz pierwszy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Dla żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej uczestnictwo w zawodach było szczególnie ważne z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że był to swoisty debiut w rywalizacji z najlepszymi. Po drugie dlatego, że Terytorialsi wykonywali zadania w mieszanych zespołach utworzonych ze specjalistów różnych służb, inspekcji i straży, dzięki temu mogli oni wymieniać się doświadczeniami, doskonalić procedury współpracy oraz umiejętności przywództwa. Mieszanie personelu poszczególnych grup dawało też bezcenną możliwość „podpatrzenia” nowych, wartościowych rozwiązań, które będzie można wykorzystywać w dalszych swoich działaniach. 

{"register":{"columns":[]}}