W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Umowa na budowę szpitala w Legionowie podpisana!

02.10.2019

- Przed chwilą podpisana została umowa na budowę szpitala w Legionowie, a więc na realizację tego przedsięwzięcia, o którym w Legionowie mówiło się od wielu lat. Marzenia się spełniają. Żeby marzenia się spełniły musi być determinacja - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie.

CHL_7977_zajawka_1

W środę, 2 października w siedzibie Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie szef MON wziął udział w uroczystości podpisania umowy na budowę nowego szpitala wojskowego w Legionowie.

Podczas uroczystości minister przypomniał, że idea utworzenia lecznicy w Legionowie narodziła się w 1980 r., kiedy powstawała tam Solidarność.

- W 1980 roku powstawała w Legionowie Solidarność. Powstawała właśnie wokół idei budowy szpitala. To jedna z zasadniczych potrzeb dla mieszkańców Legionowa. Wówczas także dla części mieszkańców, którzy byli żołnierzami Wojska Polskiego. Ta idea nie została zrealizowana mimo wielu obietnic różnych władz (….) Rządy Prawa i Sprawiedliwości są gwarancją rozwoju, są gwarancją powstania szpitala w Legionowie. Bardzo się cieszę z tego, że przed chwilą umowa została podpisana. W ciągu dwóch lat w Legionowie powstanie szpital -  powiedział szef MON.

Wojskowy szpital w Legionowie będzie oddziałem Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Szef MON zaznaczył, że placówka będzie otwarta dla wszystkich mieszkańców Legionowa i powiatu.

***
Z inicjatywy ministra obrony narodowej, w Legionowie, powstanie nowoczesny szpital wojskowy. Będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego, mieszczącego się przy ul. Szaserów w Warszawie. Placówka zapewni rozszerzony dostęp do opieki medycznej dla mieszkańców Legionowa i regionu. Będzie służyć żołnierzom powstającej 18. Dywizji Zmechanizowanej, wojsk sojuszniczych oraz dwóch mazowieckich brygad obrony terytorialnej.

W nowym szpitalu będzie funkcjonować 6 oddziałów: kardiologiczny, chirurgiczny, intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, okulistyczny oraz ginekologiczno-położniczy. Planowane jest także utworzenie bloku operacyjnego, składającego się z 2 sal operacyjnych.  Według założeń placówka będzie mogła hospitalizować jednocześnie około 90 pacjentów. Lekarze będą w nim dyżurowali 24 godziny na dobę.

Budynek szpitalny będzie liczył 5 kondygnacji naziemnych oraz parking podziemny. Zatrudnienie w nowym szpitalu znajdzie blisko 250 osób.

GALERIA --> Uroczystość podpisania umowy na budowę nowego szpitala wojskowego w Legionowie.

Wideo

Zdjęcia (5)