W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

W ASzWoj wystartowała II edycja „Samoobrony Kobiet”

21.12.2017

W sobotę, 16 grudnia br. na obiektach sportowych Akademii Sztuki Wojennej odbyły się zajęcia inaugurujące II edycję ogólnopolskich i bezpłatnych szkoleń dla kobiet z technik samoobrony. Szkolenie ma na celu rozwijanie umiejętności samoobrony i zachowania się w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu.

Samoobrona Kobiet

Tegoroczną edycję projektu MON oficjalnie otworzył kierownik SWFiS, ppłk Adam MATYJA, który powitał kursantki i przedstawił cele programu. Podczas zajęć instruktor SWFiS mgr Anna GRUBA zaprezentowała uczestniczkom wszystkie techniki, które będą realizowane podczas całego cyklu szkoleniowego. Panie, po intensywnej rozgrzewce, przeszły do pierwszych ćwiczeń praktycznych.
Tegoroczna edycja projektu Ministerstwa Obrony Narodowej pt. „Samoobrona Kobiet” realizowana będzie w 39 polskich miastach.
Do programu obejmującego 10 treningów prowadzonych w Akademii Sztuki Wojennej przystąpiło ponad dwadzieścia kobiet, które równocześnie zadeklarowały chęć uczestnictwa w kolejnych zajęciach zaplanowanych na 13 stycznia 2018 r.