W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

W Monachium o bezpieczeństwie

17.02.2018

W dniach 16 – 17 lutego br. podsekretarz stanu w MON Tomasz Szatkowski uczestniczył w dorocznej Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa (Munich Security Conference – MSC).

t_szatkowski_mon

Zapoczątkowane w 1963 roku coroczne spotkania przedstawicieli świata polityki, bezpieczeństwa, organizacji międzynarodowych, świata nauki i gospodarki są prestiżowym forum wymiany opinii gromadzącym liderów i kluczowych decydentów z całego świata. W tegorocznej edycji Konferencji udział bierze ponad trzydziestu szefów państw i rządów oraz ponad stu ministrów.

Wiceminister Szatkowski wziął udział w panelach dyskusyjnych MSC oraz odbył spotkania bilateralne m.in. z dyrektorem wykonawczym Europejskiej Agencji Obrony (European Defence Agency – EDA) panem Jorge’em Domecqem oraz dyrektorem Biura Polityczno-Wojskowego w Ministerstwie Obrony Izraela panem Zoharem Paltim. Głównym tematem rozmowy z Dyrektorem EDA była realizacja wspólnych projektów w ramach stałej współpracy strukturalnej w dziedzinie obronności (PESCO). Rozmowa z partnerami izraelskimi dotyczyła stanu i perspektyw współpracy polityczno-obronnej.