W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wojskowy szpital w Legionowie będzie służył żołnierzom i mieszkańcom

18.02.2021

- Można powiedzieć, że budowa szpitala w Legionowie jest już na ostatniej prostej. Planowane otwarcie szpitala było na drugi kwartał 2022 roku. Wiele na to wskazuje, że szpital przyjmie pacjentów wcześniej. Najważniejsze jest to, że szpital powstaje, a prace są zaawansowane – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej w czwartek, 18 lutego br. w Legionowie.

legionowo_szpital_slider

Budowany w Legionowie szpital będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Według założeń, szpital będzie przystosowany do jednoczesnej hospitalizacji 90 pacjentów. W szpitalu będzie funkcjonować 6 oddziałów, w tym m. in. kardiologiczny, okulistyczny, chirurgiczny i chorób wewnętrznych. Planowane jest także utworzenie bloku operacyjnego.

- 30 spośród 90 łóżek będzie przeznaczonych na intensywną terapię. Kadra szpitala będzie składać się w dużej mierze z pracowników Wojskowego Instytutu Medycznego, będzie to nowoczesny szpital, adekwatny do potrzeb i oczekiwań  - podkreślił szef MON.

W czasie konferencji minister Mariusz Błaszczak przypomniał, że szpital będzie przyjmował żołnierzy Wojska Polskiego oraz mieszkańców powiatu i okolic. - Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do jego budowy. Szpital będzie gotowy już niedługo i podkreślam, szpital ma charakter wojskowy, ale jest otwarty oczywiście dla wszystkich mieszkańców Legionowa i powiatu legionowskiego – dodał minister.

GALERIA--> Wojskowy szpital w Legionowie będzie służył żołnierzom i mieszkańcom

***
Z inicjatywy Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej w Legionowie powstaje nowy wojskowy szpital. Zostanie zbudowany na części działki użytkowanej obecnie przez Wojskową Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej SPZOZ. Budynek szpitalny będzie liczył 5 kondygnacji naziemnych oraz parking podziemny. Zatrudnienie w nowym szpitalu znajdzie blisko 250 osób.

Zdjęcia (8)