W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Świąteczne życzenia ministra obrony

22.12.2017

Świąteczne życzenia ministra obrony

bn2017

Panowie Generałowie,

Panie i Panowie oficerowie,

żołnierze, pracownicy cywilni,

wszyscy Ci żołnierze polscy, którzy na całym świecie dzisiaj pełnicie swoją szczególną służbę na misjach poza granicami kraj,

 

Zbliża się Wigilia Bożego Narodzenia.

Dla chrześcijan to Wigilia Narodzenia Pańskiego i  narodzenia tej szczególnej nadziei, która wiąże się z perspektywą zbawienia. W Polsce, dla Nas wszystkich, są to święta szczególnie istotne, rodzinne, ciepłe i spokojne.

Wtedy, gdy przebywamy w kraju, znaczone puchem śnieżnym, wokół nas choinką i kolacją wspólną całej rodziny, ale zawsze kojarzone ze spokojem,  zawsze kojarzone z rodziną, zawsze kojarzone z Ojczyzną.

Dlatego też, życzę Wam takiego właśnie spokoju  w dniu dzisiejszym i na cały przyszły rok. Ale życzę Wam też, wypoczynku w tych krótkich dniach , w których na wypoczynek możecie sobie pozwolić. Chcę też, powiedzieć dwa słowa o tym, czego życzę armii polskiej. Armii, której jesteście przecież fundamentem, armii, którą tworzycie, armii, którą przekształcacie, i którą czynicie tak nieprawdopodobnie z jednej strony silną, a z drugiej - tak bardzo szanowaną - dzisiaj na całym świecie. To dobry kierunek.

Pamiętajcie, że trzeba go za wszelką cenę utrzymać. Nawet wtedy, gdy bywa trudno, nawet wtedy, gdy czasami jest to związane z goryczą, ale przecież częściej z nadzieją na awans i nadzieją na wzrost Waszej osobistej siły, i siły całej naszej Ojczyzny. Pamiętajcie, że to na Was właśnie patrzą wszyscy Polacy, w Was widzą swoją obronę i osłonę, i w Was widzą także coraz częściej dumę całego narodu. Bądźcie Jej godni, tak jak godni byli Wasi bracia starsi, i Wasi ojcowie. Ci, którzy polegli broniąc Ojczyzny, ale także ci, którzy przeżyli broniąc Ojczyzny. Jesteście siłą i dumą narodu.

Pamiętajcie o tym, także w te szczególne dni Bożego Narodzenia.

Wszystkiego najlepszego, dobrych, wesołych, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

 

Minister obrony narodowej

Antoni Macierewicz