W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wojska Specjalne

Wojska Specjalne (WS) są rodzajem sił zbrojnych przeznaczonym do prowadzenia działań w warunkach i sytuacjach, kiedy użycie sił konwencjonalnych nie jest możliwe lub nie jest wskazane z przyczyn polityczno- militarnych, operacyjnych albo technicznych.

JW FORMOZA

Wojska Specjalne realizują swoje zadania przy wykorzystaniu specjalistów, sprzętu, technik bojowych, sposobów działania i procedur niebędących w standardowym użyciu innych rodzajów sił zbrojnych. Wojska Specjalne to samodzielne oddziały złożone z żołnierzy wybranych w procesie wielostopniowej selekcji, wyszkolonych w stosowaniu niekonwencjonalnych technik walki, wyposażonych i przygotowanych do działań w niewielkich grupach w środowisku najwyższego ryzyka, w każdych warunkach terenowych i klimatycznych. Z racji wykonywanych zadań żołnierzami Wojsk Specjalnych mogą zostać jedynie osoby charakteryzujące się wyjątkową niezłomnością, hartem ducha oraz ponadprzeciętną odpornością fizyczną i psychiczną.