W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wojskowa współpraca w regionie wzmacnia bezpieczeństwo całego NATO

07.03.2019

Rozwój współpracy dwustronnej, a także tej w ramach NATO i UE to główne tematy rozmowy Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej i minister obrony Republiki Federalnej Niemiec Ursuli von der Leyen.

Spotkanie ministra Błaszczaka z minister Ursulą von der Leyen

W czwartek w siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej przy ul. Klonowej 1 odbyło się spotkanie  ministra Błaszczaka z minister Ursulą von der Leyen

W trakcie rozmów ministrowie omówili projekty, które mogą zacieśnić współpracę wojskową obu państw oraz wzmocnić bezpieczeństwo w regionie.
Szef MON podkreślił, że konieczne jest zacieśnienie współpracy w wielu formatach – dwustronnym, a także w ramach NATO, jak Unii Europejskiej. Jednym z efektów rozwoju współpracy sojuszniczej w regionie jest wzmocnienie bezpieczeństwa na flance wschodniej.

Podczas spotkania, Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej i minister obrony Republiki Federalnej Niemiec Ursula von der Leyen podpisali uzupełnienie do umowy pomiędzy Federalnym Ministerstwem Obrony Republiki Federalnej Niemiec i Ministerstwem Obrony Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie przekazania sprzętu wojskowego.

>>> Galeria- Rozmowy ministrów obrony Polski i Niemiec na temat współpracy wojskowej 

Zdjęcia (4)