W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wojskowe Wyzwanie

Nie jesteś żołnierzem, ale myślisz o służbie w szeregach Wojska Polskiego? Chcesz sprawdzić swoją kondycję albo zobaczyć jak ćwiczą żołnierze w jednostkach wojskowych? Masz ukończone 18 lat i dobry stan zdrowia? Jeśli tak – to czekamy właśnie na Ciebie.

wojskowe_wyzwanie_1280x540_V1

W te wakacje, Ministerstwo Obrony Narodowej otwiera bramy koszar dla sympatyków wojska. W ramach kolejnego etapu kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, od 13 lipca do 24 sierpnia, w każdą sobotę w wybranych jednostkach wojskowych zapewniamy niepowtarzalną możliwość wstąpienia do Wojska Polskiego na jeden dzień. Poznawanie żołnierskiego rzemiosła zaczynamy punktualnie o 10.00 i kończymy około  godz. 19.00. W tym czasie, w zależności od jednostki, którą wybierzecie będziecie mogli wziąć udział w zajęciach w terenie, poznać sprzęt wojskowy, rywalizować w biegach zespołowych i ćwiczyć rzut granatem oraz naukę celowania i strzelania z wykorzystaniem urządzeń szkolno–treningowych. Nauczycie się także jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

W  dniu szkolenia każdy będzie mógł dowiedzieć się, co trzeba zrobić żeby wstąpić do wojska. W punktach rekrutacyjnych znajdziecie informacje na temat oferty edukacyjnej m.in. wojskowych uczelni wyższych, czy najmłodszej placówki edukacyjnej, jaką jest Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne w Warszawie. 

Szczegółowe warunki udziału w zajęciach zamieszczone są na stronie internetowej wojsko-polskie.pl oraz na stronach internetowych jednostek wojskowych biorących udział w projekcie. 

Czekamy na  Was. Już dziś możecie sprawdzić,  co trzeba zrobić, aby dołączyć  do najlepszych.  

WEŹ UDZIAŁ W ĆWICZENIU NA TERENIE JEDNOSTKI WOJSKOWEJ

13 lipca
-  1 Brygada Pancerna w Warszawie
- 10 Brygada Logistyczna w Opolu
- Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie
- Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach
- 9 Pułk Rozpoznawczy w Lidzbarku Warmińskim
 

20 lipca
- Centralny Poligon Sił Powietrznych w Ustce
- 6 Brygada Powietrznodesantowa w Krakowie
- 25 Brygada Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim

27 lipca
- Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu

3 sierpnia
- 17 Brygada Zmechanizowana w Wędrzynie

10 sierpnia
- 21 Brygada Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
- 18 Pułk Rozpoznawczy w Białymstoku
- Centrum Szkolenia Artylerii I Uzbrojenia w Toruniu

17 sierpnia
- 15 Brygada Zmechanizowana w Giżycku

24 sierpnia
- 7 Brygada Obrony Wybrzeża w Słupsku
- 1 Pułk Saperów w Brzegu
- 2 Pułk Rozpoznawczy w Hrubieszowie
 

Materiały

Regulamin akcji - Wojskowe Wyzwanie
REGULAMIN​_AKCJI​_WOJSKOWE​_WYZWANIE.pdf 0.23MB