W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wojskowi sportowcy – najwytrwalsi, niezawodni, najlepsi!

26.03.2019

- Sport jest niezwykle ważnym elementem życia żołnierza. Mając mistrzów sportu w żołnierskich mundurach możemy być dumni, że do Wojska Polskiego trafiają najlepsi - najbardziej sprawni, ale też najwytrwalsi, niezawodni, obdarzeni prawdziwie sportowym duchem. - napisał w liście skierowanym do uczestników Gali Sportu Wojskowego Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

gala sportu

Podczas Gali Sportu Wojskowego, która odbyła się we wtorek w Warszawie podsumowano wyniki wojskowych sportowców w 2018 roku. Najlepsi sportowcy, trenerzy oraz działacze sportowi otrzymali wyróżnienia. Przyznano także tytuły najlepszym szkołom i jednostkom wojskowym, które przyczyniają się do popularyzacji sportu w Wojsku Polskim. Ministra obrony narodowej na Gali Sportu reprezentował Marek Łapiński, sekretarz stanu w MON.

- Doceniam i podziwiam waszą pracę, wielki trud i zapał, z jakim służycie wojskowemu sportowi. Wnosicie swój nieoceniony wkład w  popularyzowanie dyscyplin szczególnie przydatnych w służbie wojskowej. Budujecie jednocześnie nowoczesną kadrę naszego wojska, złożoną z ludzi sprawnych fizycznie i świadomych swoich celów. Serdecznie gratuluję wszystkim sportowcom w mundurach ubiegłorocznych sukcesów i życzę satysfakcji z wyników, które osiągniecie w przyszłości  - napisał w liście do uczestników uroczystości Mariusz Błaszczak, szef MON.

W kategorii dziesięciu najlepszych żołnierzy - sportowców, Mistrzów Wojska Polskiego w Sporcie Powszechnym I miejsce zajął kpt. Marcin Kołoszuk z 4. Pułku Przeciwlotniczego z Czerwieńska. Na podium stanęli również szer. Iwona Wicha z 2. Pułku Saperów w Kazuniu oraz plut. Kamil Makoś z 23. pułku artylerii w Bolesławcu, zajmując kolejno drugie i trzecie miejsce.

W kategorii dziesięciu najlepszych żołnierzy - sportowców Wojska Polskiego w Sporcie Wyczynowym dwa pierwsze miejsca zajęli reprezentanci Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu - starszy szeregowy Jakub Krzewina (I miejsce) i starszy szeregowy Łukasz Krawczuk (II miejsce). Szeregowy Tomasz Bartnik z Wojskowego Zespołu Sportowego w Bydgoszczy zajął III miejsce.

Trenerem roku 2018 został Tadeusz Rutkowski z WKS Grunwald w Poznaniu. Nadzieją sportową sportu wojskowego w 2018 r. wybrana została Helena Wiśniewska z CWZS Zawisza w Bydgoszczy. Za wybitne osiągnięcia sportowe oraz wieloletnią działalność na rzecz rozwoju Wojskowej Kultury Fizycznej wyróżnienie otrzymał kapral Jakub Tynka.

Wśród szkół wyższych najlepsza okazała się Wojskowa Akademia Techniczna. Drugie miejsce zajęła Akademia Wojsk Lądowych z Wrocławia, a trzecie Akademia Marynarki Wojennej z Gdyni.

Podczas uroczystości wyróżnienie otrzymały także jednostki wojskowe: 1. Brygada Logistyczna z Bydgoszczy, 12. Dywizja Zmechanizowana oraz 16. Dywizja Zmechanizowana. Było to podziękowanie za wzorowo zorganizowane i przeprowadzone zawody rangi Mistrzostw Wojska Polskiego.  Wyróżnienia zostały także przyznane w kategorii najlepszych jednostek wojskowych na szczeblu Dowództwa generalnego RSZ. W tym roku zwyciężyła 10 Brygada Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa. II miejsce zajęła 7 Brygada Obrony Wybrzeża ze Słupska, a III 15. Brygada Zmechanizowana z Giżycka.
 
Uroczystość była także okazją do złożenia podziękowań tym żołnierzom sportowcom, którzy kończą zawodową służbę wojskową.

Zdjęcia (7)