W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wojskowy flash mob - muzyczne zaproszenie na Festiwal orkiestr w mundurach

W sobotę przed południem na Krakowskim Przedmieściu odbył się mini koncert, tzw. flash mob zorganizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Niezapowiadane wcześniej muzyczne wydarzenie w wykonaniu wojskowej orkiestry było dużą niespodzianką dla wszystkich, którzy przed południem wybrali się na spacer do tej części Warszawy.

Flash mob

Żołnierze z Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego pod batutą por. Andrzeja Zaręby  odegrali m. in. Sen o Warszawie Czesława Niemena. Na ulicach stolicy wybrzmiały melodie Castaldo (R.Novacek) i Arsenalu (Jan Van der Rost). Muzykom towarzyszyli żołnierze 1 kompanii reprezentacyjnej z Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.
 
To czego można było posłuchać w sobotę to tylko niewielki ułamek tego, co będzie można usłyszeć na Festiwalu orkiestr w mundurach, który odbędzie się dokładnie za tydzień na Festiwalu orkiestr w mundurach.
 
5 października od godz. 18.00 do 20.00 na Stadionie PGE Narodowym wybrzmiewać będą melodie pieśni patriotycznych, a także współczesny repertuar. Będzie Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych z Wrocławia, Marynarki Wojennej z Gdyni, Sił Powietrznych z Poznania oraz Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego z Warszawy. Do wojskowych dołączą orkiestry MSWiA – Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza, Orkiestra Reprezentacyjna Policji z Warszawy oraz Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Nadarzyna.
 
Festiwalowi towarzyszył będzie wojskowy piknik. na który zapraszamy już od godz. 15.00. Wokół PGE Narodowego zaprezentowany zostanie najnowocześniejszy sprzęt wojskowy – pojazdy kołowe i gąsiennicowe, wyposażenie indywidualne żołnierzy. Wśród pojazdów będą czołgi Leopard, moździerz samobieżny RAK, pojazdy wojsk specjalnych MATV MRAP czy jeden z najnowszych sprzętów będących na wyposażeniu jednostek Wojska Polskiego – samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD. Będzie można zobaczyć infrastrukturę szpitala polowego wraz z wyposażeniem oraz Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak w wersji medycznej.
 
Na pikniku będą obecni żołnierze wojsk lądowych, sił powietrznych, marynarki wojennej, wojsk specjalnych i żandarmerii wojskowej oraz najmłodszej formacji, jaką są Wojska Obrony Terytorialnej. Żołnierze z 6 Brygady Powietrznodesantowej zaprezentują indywidualne wyposażenie skoczków spadochronowych, a żołnierze z jednostek specjalnych - GROM, NIL, FORMOZA , AGAT i Jednostki Wojskowej KOMANDOSÓW – zaprezentują najnowszą broń i sprzęt obserwacyjny oraz sprzęt łączności. Będą także saperzy z 2. Pułku Inżynieryjnego, którzy zaprezentują wykrywacze min i metali oraz kombinezony przeciwwybuchowe.
 
Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy do wysłuchania koncertu, spotkania z żołnierzami na wojskowym pikniku, a tym samym do wspólnego świętowania 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

Wideo