W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wojskowy flash mob zaprasza na defiladę

28.04.2019

Duża niespodzianka czekała na mieszkańców stolicy oraz gości, którzy sobotnie popołudnie postanowili spędzić w Warszawie. O godz. 13.00 na Placu Zamkowym odbył się nietypowy koncert - flash mob zorganizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Wojskowy flash mob zaprasza na defiladę

Żołnierze z Orkiestry Wojskowej w Siedlcach pod batutą kpt. Dariusza Kaczmarskiego  odegrali marsze wojskowe. Wybrzmiała także piosenka zespołu Dwa Plus Jeden „Iść w stronę słońca”. Muzykom towarzyszyli żołnierze z Pułku Reprezentacyjnego. Wszystko po to, aby zachęcić jak największą liczbę gości do udziału w defiladzie „Silni w Sojuszach”.

Wielu melodii w wykonaniu wojskowych muzyków będzie można wysłuchać już wkrótce, podczas wielkiej defilady „Silni w sojuszach”, która odbędzie się 3 maja br.  na warszawskiej Wisłostradzie. Początek o godz. 14.00.

Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy do obejrzenia defilady, a tym samym wspólnego świętowania 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO oraz 15. rocznicy wstąpienia do UE. Razem z żołnierzami w defiladzie udział wezmą po raz pierwszy funkcjonariusze służb mundurowych – m. in policjanci i strażacy. Będą także uczniowie klas mundurowych oraz żołnierze armii sojuszniczych. Przejedzie ponad 200 pojazdów w defiladzie lądowej. Nad głowami przeleci pond 80 statków powietrznych.

W rejonie Parku Fontann oraz na Bulwarach Wiślanych  będzie można spróbować wojskowej  grochówki. Na stoiskach promocyjnych, które są organizowane w ramach kampanii  „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, będzie można porozmawiać z żołnierzami o służbie w Wojsku Polskim.
 
Zapraszamy do wspólnego świętowania.