W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wojskowy Instytut Medyczny jest silną marką

12.02.2019

- Służycie pacjentom, ratujecie zdrowie i życie ludzkie, to piękna służba. Niektórzy z państwa służą ojczyźnie podwójnie, bo nie tylko są lekarzami, ale także żołnierzami Wojska Polskiego i dowódcami. To jest służba dla Polski, dla Polaków, to jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

Wystąpienia Mariusza Błaszczaka Ministera Obrony Narodowej

Szef MON wziął udział we wtorek 12 lutego br. w uroczystości nadania odznaczeń pracownikom Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie (WIM). 

Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Andrzej Duda, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej i Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP wręczył odznaczenia państwowe – krzyże zasługi pracownikom WIM za działalność na rzecz rozwoju medycyny. 

Minister Mariusz Błaszczak wyraził przekonanie, że dzięki profesjonalizmowi i poświęceniu personelu, Wojskowy Instytut Medyczny, który jest centralnym ośrodkiem klinicznym, dydaktycznym, konsultacyjnym i naukowo-badawczym dla wojskowej służby zdrowia, jest najlepszym szpitalem w Warszawie: 

- Cieszę się, że Wojskowy Instytut Medyczny to silna marka. Szpital na Szaserów należy do najlepszych. Moim zdaniem jest najlepszym szpitalem w Warszawie – stwierdził minister. 

Prezydent Duda zwracając się do odznaczonych podkreślił:

- Cieszę się, że mogłem dzisiaj wręczyć te odznaczenia. Albo ma się w sobie tę wolę służby drugiemu człowiekowi i wtedy służy się mimo zmęczenia, (...) albo się tego nie ma. Wy to macie z naddatkiem. Dziękuję za to. 

Minister Mariusz Błaszczak przypomniał, że w Legionowie k. Warszawy powstaje filia Wojskowego Instytutu Medycznego, jako konsekwencja m. in. faktu powołania nowej dywizji Wojska Polskiego, która została ulokowana na wschód od Wisły.

 

***

Podczas dzisiejszej uroczystości odznaczenia otrzymali: 

- złoty krzyż zasługi na rzecz rozwoju medycyny:

  o   gen. dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak – Dyrektor Instytutu;

  o   płk prof. dr hab. n. med. Marek Rękas – Kierownik Kliniki Okulistyki;

  o   mgr Lidia Wojda – Pielęgniarka Oddziałowa Kliniki Kardiologii;

- srebrny krzyż zasługi na rzecz rozwoju medycyny:

  o   dr hab. n. med. Andrzej Koziarski;

  o   mgr Anna Rejmanowska – Naczelna Pielęgniarka;

  o   mgr Barbara Kazimierczak – Pielęgniarka Oddziałowa Kliniki Otolaryngologii

 

***

Działania WIM koncentrują się na następujących obszarach:

- zapewnienie kompleksowej, nowoczesnej, opartej o najwyższe standardy, opieki medycznej

- realizacja wieloprofilowej aktywności naukowo-badawczej i dydaktycznej

- promocja innowacyjności i kreatywności pracowników oraz podejmowanie wielokierunkowych działań wspierających ich rozwój osobowy.

Zdjęcia (10)