W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wykorzystajcie swoją wiedzę dla bezpieczeństwa wszystkich Polaków

26.09.2018

– To właśnie Wy – dzisiejsi studenci Wojskowej Akademii Technicznej, a już niedługo inżynierowie, dowódcy i kadra techniczna Sił Zbrojnych RP – decydować będziecie o charakterze naszego wojska. O uzyskiwaniu potrzebnych zdolności operacyjnych, wyposażeniu i uzbrojeniu, wreszcie – o potencjale naukowym i eksperckim – napisał w liście Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej do podchorążych WAT, którzy dziś złożyli przysięgę wojskową.

260918_TZ_WAT_LChemperek_01

W środę na placu apelowym Wojskowej Akademii Technicznej 688 podchorążych złożyło przysięgę wojskową, która jest zwieńczeniem trwającego ponad miesiąc podstawowego szkolenia wojskowego. Szefa MON na uroczystości reprezentował Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu w MON. 

– Już niedługo Wasza wiedza i Wasze umiejętności będą mieć realny wpływ na najważniejsze elementy procesu modernizacji naszych sił zbrojnych. Dziś podjęliście zobowiązanie, że swój talent i  umiejętności wykorzystacie jak najlepiej, w imię bezpieczeństwa wszystkich Polaków –napisał w liście minister.

Szef MON życzył wszystkim studentom WAT wytrwałości w pogłębianiu wiedzy i ziszczenia marzeń związanych z karierą w Wojsku Polskim. 

W roku akademickim 2018/2019 studia na pierwszym roku rozpocznie łącznie 750 podchorążych.

Wojskowa Akademia Techniczna, powołana ustawą z 1951 roku, jest publiczną uczelnią akademicką nadzorowaną przez Ministra Obrony Narodowej. Jako otwarty uniwersytet techniczny, służy Siłom Zbrojnym, nauce, gospodarce i społeczeństwu poprzez kształcenie podchorążych i studentów, rozwój kadry naukowo-dydaktycznej oraz prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych w obszarach nauk ścisłych, technicznych i społecznych, a w szczególności w zakresie techniki wojskowej i technologii bezpieczeństwa. WAT przygotowuje przyszłe kadry inżynierskie dla Sił Zbrojnych RP, przekazuje wiedzę, kształtuje umiejętności i doskonali kompetencje na najwyższym poziomie. Uczelnia współpracuje także z innymi szkołami wyższymi w kraju i za granicą.