W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wojskowe Wyzwanie

01.07.2019

Nie jesteś żołnierzem, ale myślisz o służbie w szeregach Wojska Polskiego? Chcesz sprawdzić swoją kondycję albo zobaczyć jak ćwiczą żołnierze w jednostkach wojskowych? Masz ukończone 18 lat i dobry stan zdrowia? Jeśli tak – to czekamy właśnie na Ciebie.

wojskowe_wyzwanie_1280x540_V1

W te wakacje, Ministerstwo Obrony Narodowej otwiera bramy koszar dla sympatyków wojska. W ramach kolejnego etapu kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, od 13 lipca do 24 sierpnia, w każdą sobotę w wybranych jednostkach wojskowych zapewniamy niepowtarzalną możliwość wstąpienia do Wojska Polskiego na jeden dzień. Poznawanie żołnierskiego rzemiosła zaczynamy punktualnie o 10.00 i kończymy około  godz. 19.00. W tym czasie, w zależności od jednostki, którą wybierzecie będziecie mogli wziąć udział w zajęciach w terenie, poznać sprzęt wojskowy, rywalizować w biegach zespołowych i ćwiczyć rzut granatem oraz naukę celowania i strzelania z wykorzystaniem urządzeń szkolno–treningowych. Nauczycie się także jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

W  dniu szkolenia każdy będzie mógł dowiedzieć się, co trzeba zrobić żeby wstąpić do wojska. W punktach rekrutacyjnych znajdziecie informacje na temat oferty edukacyjnej m.in. wojskowych uczelni wyższych, czy najmłodszej placówki edukacyjnej, jaką jest Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne w Warszawie. 

Szczegółowe warunki udziału w zajęciach zamieszczone są na stronie internetowej wojsko-polskie.pl oraz na stronach internetowych jednostek wojskowych biorących udział w projekcie. 

Czekamy na  Was. Już dziś możecie sprawdzić,  co trzeba zrobić, aby dołączyć  do najlepszych.  

WEŹ UDZIAŁ W ĆWICZENIU NA TERENIE JEDNOSTKI WOJSKOWEJ

13 lipca
-  1 Brygada Pancerna w Warszawie
10 Brygada Logistyczna w Opolu
Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach
9 Pułk Rozpoznawczy w Lidzbarku Warmińskim

20 lipca
Centralny Poligon Sił Powietrznych w Ustce
6 Brygada Powietrznodesantowa w Krakowie
25 Brygada Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim

27 lipca
Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu

3 sierpnia
17 Brygada Zmechanizowana w Wędrzynie

10 sierpnia
21 Brygada Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
18 Pułk Rozpoznawczy w Białymstoku
Centrum Szkolenia Artylerii I Uzbrojenia w Toruniu

17 sierpnia
15 Brygada Zmechanizowana w Giżycku

24 sierpnia
7 Brygada Obrony Wybrzeża w Słupsku
1 Pułk Saperów w Brzegu
2 Pułk Rozpoznawczy w Hrubieszowie

 

 

Materiały

Regulamin akcji "Wojskowe Wyzwanie"
REGULAMIN AKCJI WOJSKOWE WYZWANIE​_01.pdf 0.23MB